A fogszabályozás leggyakrabban esztétikai szempont miatt merül fel, és a fogszabályozó leginkább a szép mosoly érdekében kerül fel.
Emellett sok egyéb okból is fontos, hogy a fogak megfelelő helyzetben legyenek.
Ha helyesen érintkeznek, akkor könnyebb a tisztításuk, megelőzhető a fogszuvasodás, fogkövesedés, ami a fogínyvérzés okozója lehet.
Nem ritka, hogy az éjszakai fogszorítás, csikorgatás, harapási rendellenességek esetében is a fogszabályozás nyújt megoldást.
Ne takargassa a mosolyát a szabálytalan fogai miatt!
Nézzük meg, hogy milyen lehetőségek vannak a rakoncátlan fogak helyreállítására.
Milyen fogszabályozó típusok vannak?
Hogy fog kinézni és hogy mennyi ideig lesz fent? Lehet-e kivehetővel vagy láthatatlanul? Porcelánnal vagy fémmel? Önben is ezek a kérdések motoszkálnak?
Mutatjuk mit tud és mire jó a kivehető fogszabályzó
A kivehető, más néven éjszakai készülékek főleg gyermekkorban használatosak, amikor a fogazat még vegyes. Ebben a korai időszakban (6-7 éves kor) már el lehet kezdeni a fogak, illetve állkapocs helyrerakását. A nyitott harapás, mély harapás és fogtorlódás problémáit hivatott orvosolni ez a fogszabályozás. A nyitott harapás, amikor az összezárt fogsor esetében sem érnek össze az első fogak. Zárt harapáskor a felső metszőfogak nagy mértékben takarják az alsókat.
- A fogszabályozással megelőzhetjük a foghúzást, mert a fogszabályozó a fogtorlódást helyteremtéssel kezeli.
- A két állcsont viszonyát is ezzel a típussal lehet helyrehozni.
- Főleg éjszaka kell viselni, de akkor lesz igazán hatékony, ha 12-14 órán át van használatban naponta.
- Felnőtteknél kisebb korrekcióra használható.
- Előnye, hogy napközben nem kell hordani, ezért nem okoz esztétikai problémát.
Láthatatlan és kivehető fogszabályozó
Az átlátszó, sínes készülék átmenetet képez a kivehető és állandó típus közt, mivel kivehető ugyan, de egész nap (20-22 órát) ajánlatos viselni. Ezt a típust a páciensek csak étkezések és fogmosás alkalmával veszik le.
Nagyon vékony, orvosi műanyagból készül, amit elég kb. kéthetente cserélni. Ez a módszer hatékony és gyengéd megoldást nyújt. Nagy előnye, hogy szinte láthatatlan és nem kell rejtegetni a fogszabályozó miatt mosolyunkat.
Az Árkád Dental szolgáltatásai közt elérhető ez az esztétikus módszer Invisalign néven: http://www.arkad-dental.hu/hu/invisalign
Mire és kinek jó az állandó, fix fogszabályzó?
Az állandó, fix fogszabályozás sokak számára ismert, hiszen elég szembetűnő. Állandó jelleggel a fogakra van rögzítve egy fém, vagy kerámia szerkezet, amit legtöbben ugyanolyan kellemetlennek éreznek mint a szabálytalan fogakat. Nagyon nagy előnye viszont, hogy a nagy eltérések is kezelhetők vele, ráadásul kíméletesen.
Ez a mai modern önligírozó (önállító) fogszabályzóra érvényes, amely magától is képes módosítani a íveken egy bizonyos fokig. Lágy erőkkel mozgatja a fogakat. Ritkábban szükséges a kontroll és a porcelán változat, esetében az esztétika sem okoz gondot.
Láthatatlan állandó fogszabályozó
Állandó készülékből is létezik láthatatlan, mégpedig a fog belső, nyelv felőli oldaláról rögzített verzióban. Esztétika szempontjából ez az ideális megoldás. Másrészt előre szólunk, hogy a belső tappancsokat nehezebb megszokni és picit akadályozzák a nyelvmozgást, nehezebb a tisztán tartása, a hozzáférés is nehézkesebb.
Minden készülék típusnak megvannak az előnyei és hátrányai, illetve korlátai.
Bízza az Árkád Dental fogászati szakemberére, hogy az Ön igényeit maximálisan figyelembe véve, megtaláljuk a megfelelő megoldást!
Ne takargassa a mosolyát a szabálytalan fogai miatt!
Rendbeszedjük rakoncátlan fogait
Ne halogassa tovább fogai rendbetételét!
Visszahívást kérek
Árkád Dental fogászati szakrendelő
Szolgáltatásaink
Tekintse át, hogy milyen szolgáltatásokat vehet igénybe fogorvosaink segítségével!
MegnézemFogorvosaink
Fogorvosaink és munkatársaink várják, hogy szakszerű segítséget nyújtsanak a panaszaira.
Megnézem